Copyright 2020 - Custom text here

KNJIŽEVNOST I FILM

Učenici IV-F odjeljenja, u sklopu aktivnosti iz predmeta književnost, kod profesorke Maje Sekulović, prisustvovali su projekciji filma „Lelejska gora” (1968, režija: Z. Velimirović; scenario: B. Šćepanović, po motivima Lalićevog romana).

Nakon odgledanog filma i pročitanog romana, učenici će posvetiti pažnju: intertekstualnosti književnosti i filma; pronalaženju (i poređenju) motiva iz književnog djela na filmu; poređenju filmskog scenarija i teksta djela; sagledavanju razlike između ekranizacije i adaptacije književnog djela; objašnjavanju transformacije književnog djela u filmsko; mogućnostima i ograničenjima filmskih adaptacija književnih djela.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];