Copyright 2020 - Custom text here

NAGRADNI KONKURS ZA KRATKU PRIČU NA TEMU VRŠNJAČKOG NASILJA − IMAJ U VIDU!

NVO TNT u partnerstvu sa NVO KUĆA pokrenula je književni konkurs za kratku priču na temu vršnjačkog nasilja u okviru projekta IMAJ U VIDU! Konkurs je otvoren za sve srednjoškolce iz Crne Gore, odnosno mlade uzrasta od 14 do 19 godina (u obzir dolaze i oni koji su završili srednju školu, školske 2017/2018. godine) do 15. 6. 2019. godine.

Autori/ke tri najbolje priče biće nagrađeni novčanim nagradama:

 1. nagrada 250 eura
 2. nagrada 200 eura
 3. nagrada 150 eura

PRAVILA I USLOVI KONKURSA

 1. Na konkurs se prijavljuje isključivo elektronskim putem, na e-mejlove:

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.  

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

 1. Priču je potrebno poslati najkasnije do 15. 6. 2019. u 24:00.h
 2. Priče treba da odgovaraju temi konkursa.
 3. Priča ne smije biti duža od 8.000 karaktera (s razmacima).
 4. Priča ne mora nužno da zadovoljava formu kratke priče. Mogu se poslati i drugi oblici proznog oblikovanja (eseji, dramske forme, ispovijesti, dnevnički zapisi, epistolarne prozne forme: monološka, dijaloška, poliloška pisma, sms/fejsbuk/twiter priče i prepiske, fleš fikcija, literarni blogerski radovi...). Poezija i naučni radovi neće biti razmatrani.
 5. Priča treba da bude napisana u vord dokumentu, latiničnim ili ćiriličnim pismom, na crnogorskom, srpskom, hrvatskom i bosanskom jeziku.
 6. Vord dokument u kome se nalazi priča potrebno je nazvati po naslovu priče i poslati na navedene e-mejl adrese. Ime i prezime, adresu i kontakt (e-mejl i broj telefona) autora potrebno je upisati u postojeći vord dokument (na kraju priče).
 7. Priča ne smije biti ranije objavljivana u okviru zvanične izdavačke književne djelatnosti. Dozvoljava se da je priča objavljivana u onlajn i štampanim medijima, namjenskim časopisima, školskim biltenima, ili kreirana u okviru drugih projekata i namjena.
 8. Autorke i autori mogu poslati najviše dvije kratke priče.
 9. Učešćem na konkursu autorke i autori su saglasni da njihova priča, ako uđe u uži izbor, bude objavljena u zbirci priča i korišćena kao tekstualni predložak za planiranu predstavu.
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];