Copyright 2020 - Custom text here

OBAVJEŠTENJE


U petak 14. decembra u 20h, knjižara Karver u okviru manifestacije DEUS, organizuje promociju projekta Poetika zemlje – Moja Crna Gora www.poetikazemlje.me
 
Učestvuju : Nađa Durković, savjetnica za izdavaštvo u Zavodu za udžbenike i nastavna sredstva Podgorica i dugogorišnja profesorica književnosti u Filološkoj gimnaziji, Dragana Kršenković Brković, književnica, Radoman Čečović, profesor, JU Srednja stručna škola Bijelo Polje, Mr Ethem Mandić, predavač na FCJK i Varja Đukić, glumica, autorka i menadžerka projekta. Nadamo se da ćete delegirati profesore i učenike koji su zainteresovani da prisustvuju promociji našeg Projekta .
Skrećemo pažnju da je program Poetika zemlje – Moja Crna Gora, namijenjen prije svega učenicima srednjih škola i nastavnicima predmeta crnogorsko-srpsko, hrvatsko, bosanskog jezika i književnosti, ali i drugih predmeta radi podsticaja njihove kreativnosti i uvida u crnogorsku književnu baštinu i savremenu kulturu.
 
Na veb starnici www.poetikazemlje.me se nalazi 100 audio zapisa, interpretacije iz djela: Rista Ratkovića, Mihaila Lalića, Danila Kiša, Mirka Kovača, Ćamila Sijarića, Miodraga Bulatovića, Radovana Zogovića, Vita Nikolića, Aleksandra Lesa Ivanovića, Pavla Đonovića, Mirka Banjevića, Dušana Kostića, Sretena Asanovića, Mladena Lompara, Zuvdije Hodžića, Bosiljke Pušić, Balše Brkovića, Ognjena Spahića, Vladimira Vojinovića, Miraša Martinovića, Dragane Kršenković - Brković, Ljubomira Đurkovića, Milorada Popovića, Pavla Goranovića, Ljubete Labovića, Tanje Bakić, Jovanke Uljarević i drugih. Veb stranica je već doživjela veliki interes kako kod savremenih stvaralaca, književne javnosti, čitalaca, građana, primjenu u nastavi za učenike srednjih škola, takođe, stranica se nalazi i na drugim veb stranicama www.montenegrina.net kao i na stranicama srednjih škola na sjeveru Crne Gore.
 
f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];