Copyright 2020 - Custom text here

Beleške jedne Ane, Momo Kapor

SVIJET POSMATRAN IZ UGLA TINEJDŽERKE

Knjigu koja je objavljena 1972. godine, svrstanu u kategoriju tzv. „džins proze“ predlažu Anastasija Rovčanin i Danilo Drinčić, III-B: „Najpoznatije Kaporovo djelo ima pristupačan, jednostavan, neposredan stil, ali nas podstiče da razmišljamo o vječitim pitanjima, koja, kao i generacije prije nas, svakodnevno sebi postavljamo.

Analiza i kritika jednog vremena, uz dozu lake ironije, pogled na mlade, život, porodicu, naizgled jednostavna, ’Beleške jedne Ane’ je slojevita priča koja se pamti i kojoj se vraćamo.”

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];