U četvratk 27. 5. 2021. godine, na času medijske pismenosti kod profesorice Marije Kovačević, učenici izborne grupe II-E1 pripremili su zanimljivu PPt na temu „Selfi kao posljedica tehnološkog razvoja”.

Cilj časa bio je da se ukaže na to da je  upravo razvoj tehnologije (televizije i fotografije) obezbijedio uslove za razvoj kulture vizuelnog, koja se ogleda u čuvenom „esse est percipi” (biti znači biti viđen) tj. „šerujem dakle postojim”. Učenici su prezentovanjem svojih radova istakli negativan uticaj digitalnih tehnologija na narcisoidno ponašanje pojedinca, kao i posmatranje selfija kao onlajn dnevnik lijepih i nezaboravnih trenutaka u životu pojedinca. Broj šerova nekog medijskog sadržaja postao je mjerilo njegovog kvaliteta što nam potvrđuje činjenicu da je šerovanje fotografija postao preduslov života u zajednici.