Прво мјесто: Бојана Божовић, 4-Ј (111 бодова)

Друго мјесто: Љубица Ћипранић-(106 бодова)

Менторка: професорица Драгана Тасић

Овогодишње такмичење је на неки начин круна посвећености учењу француског језика, која је почела још у основној школи. Без обзира на љубав према овом језику, припреме је обиљежио  велики јер је професорица Драгана инсистирала на  томе да је од пласмана важнији труд и знање које ће ученици понијети даље. Научила их је и колико је важно то што су тим, што не уче само од наставника, већ и једна од друге.

За који мјесец Љубица и Бојана одлазе из Гимназије − иако су богатије за ово посебно искуство, помало су и тужне јер се завршава средњошколски период, који су обиљежила и такмичења. Надају се да ће неки други гимназијалци наставити да уживају у учењу француског, да ће се радовати онлајн часовима у касне сате, традиционалном одласку на колаче након сваког такмичења, али и добром пласману као потврди својег знања. Bonne chance!