GIMNAZIJALCI INSTRUKTORI U OŠ „SUTJESKA”

Bivši učenici OŠ „Sutjeska”, a sada gimnazijalci: Nađa Kuzmanović (II-g), Mia Radović (II-h), Helena Bulatović, Katarina Ćeranić, Jana Radunović (II-i), Tea Pješčić i Petar Pješčić (II-l), u srijedu 27. novembra 2019. godine, u svojstvu instruktora učenicima VII i VIII razreda, učestvovali su u radionici „Od prave linije do umjetnosti”, koja se već u trećoj školi organizuje u okviru projekta  „Moje vrijednosti i vrline” Gimnazije „Slobodan Škerović”.

Nakon uvodnog predavanja Natalije Vujošević (IV-b), osnovci su uz pomoć instruktora učili kako da matematičkim linijama i tablicom množenja stvaraju umjetnečki djela, a jedan učenik je uz Natalijinu pomoć uspješno savladao osnove crtanja umjetničkih mandala. Učenici koji su ranije završili radove imali su priliku da pomoću istih pravilia crtaju maskotu radionice − simboličnu „zvjezdicu”.

U saradnji s  profesorima Aktiva matematike  OŠ „Sutjeska”, radionicu je organizovala profesorice matematike Mirjane Pješčić. Umjetnički doprinos radionici dao je profesor likovne umjetnosti mr Željko Đuričković.

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;