Copyright 2019 - Custom text here

SVJETSKI DAN PROFESORA FRANCUSKOG JEZIKA

Udruženje profesora francuskog jezika obilježilo je 30. novembra dvostruki jubilej − dvadeset godina rada i Svjetski dan profesora francuskog jezika, na Kruševcu, u prostorijama Fondacije Petrović-Njegoš.

Učenice naše škole Ksenija Vidaković, Staša Tadić i Anastasija Đerković upotpunile su bogat cjelodnevni program otpjevavši šansonu svih vremena „La vie en rose″ i recitujući poeziju velikana francuske poezije Šarla Bodlera. Njihova profesorica Ana Đelević je u svom video obraćanju govorila o prednostima članstva u Udruženju, usavršavanjima i prilikama koje joj je isto donijelo.

Događaju su prisustvovale francuske diplomate u Crnoj Gori, ambasadorka Kristin Tudik, njen prvi ataše, gospodin Loran Gonsalves, direktor Francuskog Instituta u Podgorici, direktor Francuske škole u Podgorici, kao i brojne druge zvanice.

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;