Copyright 2019 - Custom text here

BORAVAK GOSTIJU IZ NJEMAČKE

Petnaest učenika, profesorica i direktor škole iz Gimnazije Ksanten boraviIi su na razmjeni kod učenika Gimnazije „Slobodan Škerović” od 5. do 12. oktobra.

Za to vrijeme pohađali su nastavu njemačkog, engleskog, istorije, biologije, fizike, matematike i radili na projektu, koji su predstavili u petak, 11. oktobra. Za vrijeme boravka posjetili su Lipsku pećinu, Cetinje, Njeguše, Budvu i Kotor. Obišli su OŠ „Maksim Gorki” i fabriku sira i mlijeka „Lazine”. Uživali su u sportskom danu, ali i u kreiranju i prezentaciji Turističkog vodiča Crne Gore.

Razmjena energije, znanja i iskustva između učenika iz Ksantena i Podgorice, osim što su ih obogatili, postali su i temelj jednog novog prijateljstva, koje će se učvrstiti prilikom posjete podgoričkih gimnazijalaca i profesora Ksantenu, u aprilu sljedeće godine.

Koordinatori razmjene su profesori Tanja Lučić i Filip Jovićević.

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;